Zamek SIMP w Rydzynie

Liczba miejsc
noclegowych: 110
konferencyjnych: 400
restauracyjnych: 100
Nasz hotel mieści się w jednym z największych i najpiękniejszych zamków w Polsce. Jego barwna historia sięga początku XV wieku. Dzisiejszy wygląd nadali mu w XVII wieku Giuseppe Simone Belotti i Pompeo Ferrari. Zamek miał tyle okien ile dni w roku, tyle sal ile tygodni. Sal paradnych było 12, zaś 4 baszty narożne odpowiadały porom roku. Zamek w Rydzynie był rezydencją króla Polski Stanisława Leszczyńskiego, a następnie książąt Sułkowskich. Tu wychował się Józef Sułkowski, sławny adiutant Napoleona.

W okresie międzywojennym Zamek był siedzibą znanego w całej Polsce Gimnazjum im. Sułkowskich. Został spalony w 1945 r. Do dawnej świetności przywrócony przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich ( SIMP ). Część Zamku adaptowana została na centrum hotelowo-konferencyjne.

W salach historycznych eksponowane są interesujące kolekcje artystyczne i przyrodnicze. W kalendarzu dorocznych imprez kulturalnych znajdują się m.in. styczniowe Koncerty Noworoczne i międzynarodowe Rajdy Pojazdów Zabytkowych, w maju.

Centrum konferencyjne oferuje 110 miejsc noclegowych w pokojach 1, 2, 3 i 4 – osobowych. Do dyspozycji gości 9 sal konferencyjnych.

Na terenie parku znajduje się zabytkowy pawilon dawnej Strzelnicy Dworskiej z XVIII wieku ze specjalnie przygotowanym miejscem na ognisko. Szczególną atrakcją jest także biesiada staropolska i pokaz walk w przyziemiu Zamku, skąd jest wyjście na reprezentacyjny dziedziniec wewnętrzny.

Restauracja U króla Stanisława w nowej odsłonie oferuje dania kuchni regionalnej oraz europejskiej przyrządzone tradycyjnymi metodami, z wykorzystaniem naturalnych składników i surowców, wyróżniające się oryginalnością potraw i przystępną ceną.

W miesiącach letnich na dziedzińcu zamkowym otwarty jest letni ogródek z napojami, deserami i przekąskami.
W hotelu znajduje się 47 pokoi, w tym: 11 pokoi 1- osobowych, 36 pokoi 2 -osobowych w tym Pokój Królewski ( apartament ) i 9 Pokoi Książęcych o podwyższonym standardzie.

Wszystkie pokoje z łazienkami, TV, telefonem.

Kilka pokoi przystosowanych dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
Usługi dodatkowe
Dla naszych gości mamy bogatą ofertę atrakcyjnych imprez integracyjnych, koncertów i pokazów. Organizujemy gry i zabawy sportowe na świeżym powietrzu. Posiadamy teren parkowy na organizację pikników firmowych. Szczególnie polecamy koncert reprezentacyjnej Capelli Zamku Rydzyńskiego. Proponujemy wycieczki po okolicy m. in : do Leszna, gdzie spacerując trasą Stanisława Leszczyńskiego można poznać najpiękniejsze zabytki miasta Leszna, do Osiecznej, gdzie znajduje klasztor franciszkanów, wiatraki oraz piękne jezioro polodowcowe, do Gostynia, gdzie znajduje się barokowa bazylika, do Pawłowic, gdzie można zobaczyć klasycystyczny pałac Mielżyńskich oraz w okolice Przemętu, gdzie zobaczyć można dwa rezerwaty przyrody. W Zamku nasi Goście mogą korzystać z sauny, łóżka masującego Hydro Jet oraz klubu bilardowego.Można wypożyczyć rowery oraz kijki do nordic walkingu.